Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen, aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét – abszurd nem?
Sőt tovább megyek…
Az autóinkat elvisszük kötelező szervízbe, a kutyát-macskát oltásra, a ruhatárunkat kiselejtezzük, hogy helyet kapjanak az újak – de a testünkre miért nem szentelünk kellő figyelmet?
Pedig az a test a nap 24 órájában kiszolgál minket, a szívünk nem kevesebbszer, mint 115.200x dobban naponta, hogy életben tartson minket. Ne vedd azt teljesen biztosra, ha nem foglalkozol magaddal testi-lelki szinten, ez a test amiben élsz ugyanolyan készséggel és alázattal kiszolgál majd Téged.
Gondolj rá úgy, mint egy ajándék, ami nem mindenkinek adatott meg élete kezdetén. A legjobb, ha mindent megteszel azért, hogy minél tovább megmaradjon az egészséged.
Mire gondolok?

Egészségmegőrző TIPPEK következnek:
1. Először is tápláld magad egészséges ételekkel, és ne bízd a véletlenre a napi étkezéseket.
Már egy 5 éves gyerek is tudja, hogy napi szinten sok zöldséget, gyümölcsöt és rostot kell enni, mindez kellő folyadék bevitel mellett.
Az tény, ha erre kellő figyelmet akarsz szentelni, akkor bizony oda kell állni a rezsó mellé, hiszen nem várhatod a sarki kifőzdétől, hogy ne a huszadjára kisült karcinogénektől hemzsegő olajban adja számodra a rántotthúst.
Sőt a bevásárlás része is Rád hárul, hacsak nem házhoz jön a Tesco…
2. Rendszeres testmozgás – nemcsak esztétikai szempontból
A WHO is lehozta, hogy az inaktív életmód világszerte a vezető halálozások között szerepel. A mozgásszegény életmód kulcsszerepet tölt be a kardiovaszkuláris betegségek, a rosszindulatú daganatok és a cukorbetegség kialakulásában.
Világszerte négyből 1 felnőtt nem mozog eleget, és a serdülőkorban lévő fiatalok 80%-a mozgásszegény életmódot folytat – ami több, mint aggasztó.
Mozogj rendszeresen, ha az séta, úszás, kerékpározás vagy valamilyen erőnléti sport, hát tedd azt. Találd meg a számodra ideális mozgásformát.
3. Pihenj eleget, és hagyd a tested regenerálódni.
4. Vitaminok és nyomelemek napi bevitele
A táplálékkal kizárt, hogy be tudd vinni azokat a vitaminokat- és ásványi anyagokat, amire szükséged van napi szinten. Így ezt külsőleg igenis pótolni szükséges.
5. Szentelj figyelmet az egészséges lelki élet kialakítására is.
Olvass önfejlesztő könyveket, amik egyfajta lélektuning szerepet játszanak a mindennapi nehézségek leküzdésében.
6. Ne sumákold el a rendszeres évi szűrővizsgálatokat!
Gondoljunk csak a nőgyógyászati vagy emlő vizsgálatokra. Mennyi nő életébe kerül, hogy elhanyagolja…
Te ne tedd! De, ha már van tünet, vagy ott motoszkál benned a gyanú, hogy valami nem stimmel, minél előbb derítsd ki mi áll a háttérben, és ne feledd:

A temérdek pirula helyett akad itt valami, ami az egészségedet szolgálja – ráadásul mindezt mellékhatások nélkül.
Ezt a valamit úgy hívják, hogy orvosi kannabisz, ami hatással van szervezetünk szabályozó – Endokannabinoid rendszerére.
Mégis arra bíztatlak, hogy ne várd meg a tüneteket, és ne utólag akard visszaszerezni azt, ami egykor a birtokodban volt, azaz az egészséged.
A CBD olaj miben hozhat változást?
Kezdésnek azonban nem ártana átlátni a túlmarketingezett olajok ígéretei közül.
És kicsit se ár függvénye, hogy hol kezdődik a minőség. A méregdrága kannabisz olaj is lehet szintetikus, oldószerekkel kivont, frakcionált kókuszolajjal vagy épp MCT olajjal higított.
A választáshoz némi segítséget ITT OLVASHATSZ.

Puskás Gyöngyi
MDC Promóter / Blogger